X
X

Twitter'ın Yeni Güncellemeleri

Anasayfa Yazılar Twitter'ın Yeni GüncellemeleriTwitter'ın yeni güncellemeleri ne anlama geliyor?

Günlük hayatta en çok kullandığımız sosyal medya uygulamalarından bir tanesi Twitter. Son dönemde Instagram, Facebook, WhatsApp gibi uygulamaların yaptığı güncellemeler epey konuşulmuştu. Peki Twitter'ın yeni güncellemeleri ne anlama geliyor?

Twitter'ın yeni güncellemeleri ne anlama geliyor? 

Günlük hayatta en çok kullandığımız sosyal medya uygulamalarından bir tanesi Twitter. Son dönemde Instagram, Facebook, WhatsApp gibi uygulamaların yaptığı güncellemeler epey konuşulmuştu. Peki Twitter'ın yeni güncellemeleri ne anlama geliyor?

Sosyal medya güncellemeleri 

Günlük hayatta en çok kullandığımız sosyal medya uygulamalarından bir tanesi Twitter. Son dönemde Instagram, Facebook, Whatsapp gibi uygulamaların yaptığı güncellemeler epey konuşulmuştu. Özellikle iletişim kurmanın yeni biçimini bünyesinde barındıran WhatsApp, 'kullanıcı sözleşmesi' güncellemesi ile sosyal medya uygulamalarını epey tartışmaya açmıştı.

Sosyal medyanın pek çoğumuz için haber alma, iletişim kurma, kendimizi ifade etme gibi bir anlam taşıdığı düşünüldüğünde bu uygulamalarda gerçekleşen bütün güncellemeler de bizler için ayrı bir önem taşıyor. Bu yazı kapsamında sizlerle en çok kullandığımız sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Twitter tarafından gerçekleştirilen Birdwatch ve Revue gelişmelerini sizlerle paylaşacağım.

Birdwatch uygulaması 

Twitter, uygulamayı kullananların paylaşımları içerisindeki 'sahte' ya da 'gerçek olmayan' içeriklerle mücadele için yeni kullanıma soktuğu Birdwatch isimli uygulama entegrasyonunu geçtiğimiz günlerde pilot uygulamayla başlattı. Twitter kurumsal sayfasında yayınladığı duyuruyla beraber artık uygulamayı kullananların paylaştığı içeriklerdeki sahte ya da gerçek olmayan bilgilerin, diğer kullanıcılar tarafından açığa çıkarılmasına, bu paylaşımlarla ilgili olarak diğer kullanıcıların görüşlerini belirtebilmesine olanak verecek.

Şu an deneme aşamasında olan bu uygulama sayesinde yanlış bilgi içerdiğini düşündüğünüz tweet'lere not düşebileceksiniz. Böylelikle diğer kullanıcılar sizin düştüğünüz uyarı notunu görebilecek ve tweet'i bu uyarı notu ile okuyacak. İçeriklere not düşen kullanıcılar benzer şekilde diğer kullanıcılar tarafından da puanlanabilecek.

Böylelikle platformda gerçekleşen içerik denetimi yine üçüncü kişiler tarafından iyileştirilmiş olacak. Twitter’in bu uygulama kapsamında kendi web sitesi üzerinden paylaştığı duyuruyu doğrudan sizlerle paylaşıyorum: “Herkesi bu programa kaydolmaya ve katılmaya davet ediyoruz. Grup ne kadar geniş ve çeşitli olursa, yanlış bilgileri etkili bir şekilde değerlendirmede o kadar iyi olacaktır. Bu konuda yardımınıza ihtiyacımız var.”
ABONE OL

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Telefon
WhatsApp
Instagram