X
X

Telegram güncellemesi neden geç yayınlandı?

Anasayfa Yazılar Telegram güncellemesi neden geç yayınlandı?Telegram güncellemesi neden geç yayınlandı? Apple'dan şaşırtan gerekçe

Telegram CEO’su ve kurucusu Pavel Durov, Apple’ın uygulama güncellemelerini nedensiz beklettiğini ortaya çıkaran bir yazı paylaşmıştı. Sert açıklama sonrası Telegram iOS uygulaması güncelleme aldı.

Telegram’ın son güncellemesi, özellikle Premium aboneler için yeni özellikler getiriyor. Sesli mesajlar için gizlilik ayarları ve Telegram Premium aboneliği hediye etme dışında en dikkat çekici özellik, yeni animasyonlu emojileri de beraberinde getiren emoji paketi. Telegram’da animasyonlu emojiler zaten var ancak şimdi platform bu özelliği daha da ileri götürüyor. Kullanıcılar, artık mesajlarına birden fazla animasyonlu emoji ekleyebiliyor. Yeni animasyonlu emoji olarak adlandırılan paket “Telemoji” olarak sunuluyor.

Pavel Durov’un açıklamasına göre, Apple’ın güncellemeyi geç yayınlamasının nedeni; Telegram’ın telemoji adını verdiği yeni emoji paketi. Apple, Telegram’ın emoji paketini oluştururken büyük ölçüde iOS’un emojilerinden ilham aldığını söylüyor. App Store ekibi, Telegram emojilerinden bazılarının Apple’ın kendine özgü emojileriyle aynı dile sahip olduğunu tespit etti.

Güncelleme yayınlandı!

Durov, sonunda Telegram güncellemesini yayınlatmayı başardı ancak şimdilik yeni sürüm, güncelleme notlarında belirtilmesine rağmen telemojileri içermiyor. Telegram Premium abonelik ücreti; yurt dışında 5 dolar, ülkemizde ise 95 TL civarında.

 

 
ABONE OL

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Telefon
WhatsApp
Instagram