X
X

İnstagram Reklamı Verirken Nelere Dikkat Etmeliyiz

AnasayfaYazılarİnstagram Reklamı Verirken Nelere Dikkat Etmel...
WhatsApp

 

      İnstagram Reklamı Verirken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Instagram kullanıcı sayısı, 2010 yılında gerçekleşen kuruluşundan beri düzenli olarak artış gösterdi ve istikrarla devam ediyor. Instagram’daki kullanıcı çeşitliliği arttıkça reklam bakımından imkanlar ve reklamların etkisi de artış gösterdi. Instagram’da reklam verildiği ilk zamanlarda 180 milyon kullanıcıya sahipti. Yaklaşık olarak bir yıl geçtikten sonra video reklam devri başladı. 2015 yılında ise atlı karınca ve tıklanabilir içerik reklamları yayınlanmaya başlandı.
 
     Son olarak Instagram şimdilerde 500 milyon kullanıcıyı çoktan aşmış bulunuyor ve dünyanın en büyük 6. sosyal ağı olmayı başardı. Bazı kullanıcı araştırmalarına bakılırsa en heyecan verici ve pozitif sosyal ağ seçildi. Kaçınılmaz olarak bu hareketli platform reklam vermek isteyenler için de eşsiz bir fırsat oluyor. Fiyatları ve hedef kitle genişliğiyle instagram reklamları oldukça rağbet görmektedir. Instagram hesabının takipçi sayısı gibi seçeneklere göre instagram reklam ücretleri değişkenlik göstermektedir.
 
 İnstagram Reklamcılığında Yapılabilecek Hatalar
 
      Bahsedebileceğimiz birtakım instagram reklam verme ip uçları bulunmaktadır. Görsel boyutu, açıklama, çözünürlük, metin yazısı, marka-reklam ilişkisi dikkat edilmesi gereken maddelerin başında gelmektedir. Örneğin instagram reklamlarınızda seçtiğiniz görselin önerilen en-boy oranının 1.9:1 ila 1.1 olduğu gibi kuralları bilmeniz yararınıza olacaktır.
 
      En çok yapılan instagram reklam hataları hedeflemeyi doğru yapamamaktır. Ürün, hizmet ve markanızla hiçbir ilgisi olmayan hedeflemeler para kaybetmenize, geri dönüş alamamanıza ve boş yere çabalamanıza yol açar.
 
     İşinize yaramayacak etkiler bırakan reklamlar da hedef kitlenizden talep ettiğiniz reaksiyonu almanızı güçleştirecek ve kaynaklarınızı ziyan etmenize sebep olacaktır.
 Topluluk standartlarına veya instagram kurallarına aykırı olan bir reklamı yayınlamaya çalışmadığınızdan emin olmak için tekrar kontrol etmek yapılması gerekenlerin başında geliyor. Reklamlarınızın onaylanmaması durumunda reklam yayıncılık politikalarına uyum sağlayacak yeni reklamlar yükleyerek çözüm bulabilirsiniz.


cPanel Plesk Microsoft.net Cloudlinux Microsoft.net cPanel Visa/Master
Top