X
X

Instagram kurucusundan samimi itiraf: “Ruhunu kaybetti”

Anasayfa Yazılar Instagram kurucusundan samimi itiraf: “Ruhunu ...Instagram kurucusundan samimi itiraf: “Ruhunu kaybetti”

Popüler sosyal medya platformu Instagram'ın kurucularından Kevin Systrom, yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Systrom, artık Instagram'ın ruhunu tamamen kaybettiğini ve bir pazar yeri haline geldiğini söyledi.   

Kevin Systrom ve Mike Krieger, bir zamanlar Instagram’ı yaparken sonunda böyle bir hale geleceğin beklemiyor olacaklar ki Systrom, yaptığı açıklamalarda yaşadığı hayal kırıklığını dile getiriyor.

Krieger ile birlikte günümüzün en popüler platformlarından biri olan Instagram’ı hayata geçiren Systrom, katıldığı bir podcast’te platformun bugün geldiği noktayı eleştirdi.

Systrom, “Instagram’ı Instagram yapan ruhu kaybettiğimizi düşünüyorum” dedi. Systrom, arkadaşlarının ve ailesinin ne yaptığını görmek için Instagram’a girdiğini, ancak içerik oluşturucularının ve markaların platformu para kazanmak için kullanmasıyla beraber bir iş aparatına dönüştüğünü söyledi:

“Sanırım Instagram’daki en büyük pişmanlığım, ne kadar ticari hale geldiği.”

Systrom, sorunun ticari anlaşmalar ve reklamlarla geldiği son noktada istenmeyen sosyal sonuçları olabileceğini belirtti:

 
ABONE OL

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Telefon
WhatsApp
Instagram