X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Dijital Reklam Nedir ?

AnasayfaYazılarDijital Reklam Nedir ?

İnsan ihtiyaçları ucu bucağı olmayan sınırsız ihtimaller dahilinde çoğalmaktadır.Dolayısıyla gelişen hizmet sektörü doğrultusunda reklam,pazarlama yöntemleri de değişerek gelişim göstermektedir.

   Reklam ve pazarlama alanında özellikle son dönemlerde en büyük ilgiyi Dijital Reklam görmüştür.Yüksek potansiyelli müşterilere ulaşabilmenin en popüler yöntemi olan dijital reklam yöntemi daha büyük kitlelere ulaşılmasını sağlarken geleneksel reklam tekniklerinin (radyo,tv,gazete v.b) aksine hada geniş kitlelere ulaşmayı kolay hale getirmiştir.

  İnstagram,Facebook,Twitter gibi sosyal medya mecralarından da faydalanarak gerek sponsorlu reklamlar gerek demografik reklamlama şekli olsun firmalar ya da ' fenomen ' diye tabir ettiğimiz kişiler dijital reklam stratejilerini kullanarak tanıtımlarını sürdürmektedir.

   Dijital Reklam ile neler yapılır? 

İnternet ortamında yani online ortamlarda yapılan ürün ve hizmet reklamlarına tam olarak Dijital Reklam adı verilmektedir. Sosyal Medya siteleri,haber siteleri ve arama motorları dijital reklamın en yaygın şekilde kullanıldığı yerlerdir.Dijital reklam öncelikle bir ürünün ya da hizmetin kısa sürede geniş bir müşteri potansiyeline ulaştırılması açısından son derece önemli bir faaliyet olmaktadır. Reklam maliyeti açısından televizyon radyo gibi reklam kanallarına göre oldukça ekonomik olan dijital reklam,ne kadar ekonomik olsa da geniş kitlelere ulaşma gücü olan bir pazarlama yöntemidir.

 Bu sebeplerden dolayı oldukça yaygın şekilde kullanılan dijital reklam yöntemi,reklam teknolojilerinin de gelişmesiyle daha da yaygın şekilde tercih edilen bir reklam yöntemi haline gelecektir.


Top