X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
Telefon : 0 (232) 335 12 59
Sanal Pos Entergasyonları

Sanal Pos Entergasyonları

Sanal Pos Entergasyonları

Sanal POS nedir?

İnternetten satış yapan işletmeler müşterilerine kredi kartıyla alışveriş imkanı sunabilmek için bir tahsilat aracı olan sanal POS‘u kullanırlar. Sanal POS’un bu anlamda mağazalarda alışveriş yaparken kullandığımız POS cihazlarının online versiyonu olduğunu söyleyebiliriz.

Sanal POS, online alışverişlerde alıcının kredi kartı bilgilerini en güvenli şekilde bankaya iletir ve sonrasında da geri bildirimde bulunur. Bu yöntemle yapılan işlemlerde müşteriden öncelikle teslimat ve fatura bilgisi alınır. Ödeme esnasında girilen kredi kartı bilgileri de önce ilgili sanal POS’a, sonra bankaya iletilir. Böylece provizyon (işlem onayı) alınır. Ardından, satıcı alışveriş bedelini bankasından tahsil eder. Her banka ilgili işyerine ayın belirli günlerinde ödeme yapar.

Sanal pos nasıl alınır?

Eğer bir e-ticaret işletmeniz varsa sanal POS kullanmak için Türkiye’deki bankalardan ya da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) onay almış bir ödeme kuruluşuna başvurmalısınız.

Başvuru öncesi dikkat etmeniz gerekenler

Başvurudan önce,

  • İşletmenizin web sitesindeki SSL sertifikası (ödemede kullanılan şifreleme sistemi), üyelik sözleşmesi, satış sözleşmesi, mesafeli satış sözleşmesi, iade ve iptal prosedürü kontrol edilecektir. Bu metin ve sözleşmeleri önceden hazırlamalısınız.
  • Bankanızın size güven duyması için geçmiş kredibilite raporlarınızı ve cirolarınızı da sunmanız sizin için bir artı olacaktır.
  • Ayrıca nüfus cüzdanı örneği, vergi levhası, ortaklık sözleşmesi, imza sirküleri gibi evraklara da ihtiyacınız olacağını hatırlatırız.

Sanal POS hizmeti sağlayan ödeme kuruluşları

Eğer POS hizmetini bir bankadan alacaksanız her bankanın farklı bir başvuru ve kabul süreci olacaktır. Bankalara ayrı ayrı başvuru yapmak yerine bütün bankaların tek bir platformda tek bir sanal POS’ta toplandığı alternatif ödeme sistemlerini de kullanabilirsiniz. İşte bu sistemleri kuran firmalardan bazıları şunlar:

  • Iyzico
  • HepsiPay
  • PayU
  • iPara
  • PayNet
  • TürkPOS

Neden sanal POS kullanmalısınız?

Tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları değiştikçe kredi kartıyla yapılan online alışverişlerin sayısı da sürekli artıyor. Siz de ürün ve hizmetlerinizi e-ticaret sitenizden sanal POS kullanarak müşterilerinize ideal bir alışveriş deneyimi sunabilir ve tahsilatlarınızı daha güvenli şekilde yapabilirsiniz.

POS ifadesi nereden gelir?

POS, İngilizcede ‘point of sale’ yani ‘ödeme noktası’ demektir. Sanal POS ise VPOS olarak yazılır ve baştaki V harfi de ‘sanal’ anlamına gelen ‘virtual’ kelimesinin ilk harfidir.

Sanal POS nedir?

İnternetten satış yapan işletmeler müşterilerine kredi kartıyla alışveriş imkanı sunabilmek için bir tahsilat aracı olan sanal POS‘u kullanırlar. Sanal POS’un bu anlamda mağazalarda alışveriş yaparken kullandığımız POS cihazlarının online versiyonu olduğunu söyleyebiliriz.

Sanal POS, online alışverişlerde alıcının kredi kartı bilgilerini en güvenli şekilde bankaya iletir ve sonrasında da geri bildirimde bulunur. Bu yöntemle yapılan işlemlerde müşteriden öncelikle teslimat ve fatura bilgisi alınır. Ödeme esnasında girilen kredi kartı bilgileri de önce ilgili sanal POS’a, sonra bankaya iletilir. Böylece provizyon (işlem onayı) alınır. Ardından, satıcı alışveriş bedelini bankasından tahsil eder. Her banka ilgili işyerine ayın belirli günlerinde ödeme yapar.

Sanal pos nasıl alınır?

Eğer bir e-ticaret işletmeniz varsa sanal POS kullanmak için Türkiye’deki bankalardan ya da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) onay almış bir ödeme kuruluşuna başvurmalısınız.

Neden sanal POS kullanmalısınız?

Tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları değiştikçe kredi kartıyla yapılan online alışverişlerin sayısı da sürekli artıyor. Siz de ürün ve hizmetlerinizi e-ticaret sitenizden sanal POS kullanarak müşterilerinize ideal bir alışveriş deneyimi sunabilir ve tahsilatlarınızı daha güvenli şekilde yapabilirsiniz.

POS ifadesi nereden gelir?

POS, İngilizcede ‘point of sale’ yani ‘ödeme noktası’ demektir. Sanal POS ise VPOS olarak yazılır ve baştaki V harfi de ‘sanal’ anlamına gelen ‘virtual’ kelimesinin ilk harfidir
Top