X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)
Telefon : 0 (232) 335 12 59
MAVİ TİK ALMAK ZORLAŞTI

MAVİ TİK ALMAK ZORLAŞTI

MAVİ TİK ALMAK ZORLAŞTI

MAVİ TİK ALMAK ZORLAŞTI
Sosyal medya platformları üzerinden mavi tik almak eskiye göre çok daha zor bir hale geldi. Hergün milyonlarca kullanıcı instagram facebook ve twitter gibi sosyal medya platformları kullanıyor fakat bazı kullanıcılar sıradan kullanıcılardan farklı olarak mavi tike sahipler.Genelde bu kullanıcılar herkes tarafından tanınmış biri veya bilindik bir işletme oluyor.
PEKİ NEDİR BU MAVİ TİK
Mavi tik simgesi, bir hesabı onaylı ve gerçek hale getiriyor. Bu simgenin en önemli avantajı bu. Çoğu kişinin sahte hesap açması, mavi tik’in önemini daha da arttırmış durumda. Çünkü mavi tikli hesaplar, gerçek kişi olduklarını veya kurumsal bir hesap olduklarını kanıtlamış oluyor.

Diğer yandan mavi tik, sosyal medya hesabını güvenilir hale getiriyor ve hesaba prestij kazandırıyor. Mavi tik işareti olan hesapların diğer hesaplara göre daha itibarlı göründüklerini söyleyebiliriz. Peki, mavi tik nasıl alınır, isteyen herkes mavi tik alabilir mi? Şimdi bu sorulara cevap verelim.
MAVİ TİK NASIL ALINIR
İnstagram Üzerinden Mavi Tik Nasıl Alınır ?

İnstagram'da önceden mavi tik için belirli kriterlere bakarak otomatik olarak onaylı hesaba geçişi yapıyordu. Yani kullanıcılar bu konuda herhangi bir girişimde bulunmuyordu. Fakat artık başvuru yapmak gerekiyor. Peki mavi tik nasıl alınır?


İNSTAGRAM'DA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

İnstagram üzerindeki haklarını koruma ve telif altına almak için yapılan işlemlere Instagram hesap onaylama deniliyor. Bu işlem sonunda hesapta kullanıcı adının yanında mavi tik işareti bulunuyor.

Ayarlar > Doğrulama İste'ye dokunun. Adınızı ve soyadınızı girin ve koşulları karşılayan bir kimlik belgesi gönderin (ör. devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik belgesi).

EĞER DOĞRULAMA SEKMESİ GÖRÜNMÜYORSA

Ayarlar sayfasına gidin. Ayarlar kısmında aşağı doğru kaydırma yapın, “DESTEK” başlığının altında, Sorun Bildir metni bulunuyor. Ona tıklayın. “Görüş bildir”e tıklayın. “Özelliği Seç” kısmında profil kısmına tıklayın. Sağ üstten devam edin. “Neyi Geliştirmemizi istersin?” kısmına hesabınızın neden doğrulanması gerektiği ile ilgili bilgileri yazın ve gönderin.

Twitter’da mavi tik nasıl alınır?


Twitter hesabı nasıl onaylatılır?
Twitter’da şimdiye kadar ünlüler, siyasiler ve sporcular gibi hayran kitleleri ve takipçileri çok tanınmış kişilerin alabildiği onaylanmış hesap ibaresi yani mavi tik artık belli şartları karşılayan herkes tarafından alınabilecek. Mavi tik, onaylanmış hesap almak isteyenler, başvuru yapmalılar. Peki Twitter'a onaylanmış hesap yani mavi tik için nasıl başvuru yapılır, onaylanmış hesap alabilmenin şartları nelerdir?
MAVİ TİK YA DA MAVİ ROZET NEDİR?

Kullanıcıların genellikle mavi tık olarak adlandırdığı mavi onay rozeti ya da Twitter'da kamuoyunun ilgisini çekebilecek bir hesabın orijinal olduğunu insanların bilmesini sağlar. Rozet hesap profilinde ismin yanında, arama sonuçlarında ise hesap adının yanında yer alır. Profil veya tema rengi özelleştirmelerine bağlı olmaksızın, her zaman aynı renktedir ve aynı konuma yerleştirilir. İsimlerinin yanında tik bulunmayan ancak rozeti profil fotoğrafı, başlık fotoğrafı veya kişisel bilgiler gibi başka bir yerde gösteren hesaplar onaylanmış hesap değildir. Mavi onay tikleri Twitter tarafından yerleştirilmelidir ve bir rozeti profil fotoğraflarının, arka plan fotoğraflarının bir parçası olarak ya da onaylandıklarını ima etmek üzere herhangi bir şekilde kullanan hesaplar kalıcı olarak askıya alınabilir.

1)GÖRÜNÜR OLMAK

Onaylı hesap sahiplerinin en belirgin ortak özelliği bu kişilerin ya da kuruluşların hatırı sayılır bir bilinirliğe sahip olması. Bu hesapların çoğu yüksek tanınırlıklarının olması veya isimleri prodi hesapları konu olup kimlik karmaşı oluşması nedeniyle onaylı hesap ibaresi olan mevi tiki alabilmektedir. Ancak Twitter özellikle takipçi sayısının onaylanmada kriter olmadığının altını çiziyor. İşte Twitter'ın onaylanmış hesap ile ilgili tanımı:

2)ONAYLANMIŞ HESAP İÇİN GEREKLİ KRİTERLER

Doğrulanmış bir telefon numarası

Doğrulanmış e-posta adresi

Twitter'ta biyografinizi bölümünü doldurmuş olmanız

Geçerli bir profil fotoğrafı

Doğrum tarihi (gizli olarak ayarlanabiliyor)

Bir web sitesi

Tweetlerin herkese açık olması

3)BASİT BİR MARKA ÇALIŞMASI YAPIN

-Kişiler için: Twitter adınız gerçek isminiz oldun.

-Kuruluşlar ve şirketler için: Twitter adınız şirketinizin adı olsun veya açıkça kuruluşunuzu yansıtsın.

-Profil resminiz şirketinizi veya sizi net bir şekilde temsil eden yüksek kalite bir resim oldun.

-Firmanızla doğrudan bağlantılı olduğu belli olan bir e-posta adresi ayarlayın.

-Twitter profilinizi resmi hesabınızı resmi web sitenize bağlayın. Ayrıca web sitenizin adresini de Twitter profilinize ekleyin.

-Twitter resmi sitenize veya blogunuza twitter hesabınız için takip butonu koymanızı tavsiye ediyor.

-Twitter hesabınızı Facebook ve Linkedin gibi diğer sosyal ağ hesaplarınızla ilişkilendirin.

TWİTTER'A ONAYLI HESAP İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Twitter'a hesabınızı onaylatıp mavi tiki alabilmek için verification.twitter.com adresinde yer alan Twitter'ın başvuru formunu doldumanız gerekiyor. Söz konusu bağlantıyı açtığınızda karşınıza hesabınızın onay sürecine hazırlamanızı tavsiye eden aşağıdaki ekran çıkacak. Hazırlıklarınız tamamsa “Countinue” düğmesne tıklayarak devam edebilirsiniz.

Sonraki sayfada hangi Twitter hesabı için başvuru yapılacağını onaylamanız gerekiyor. Bu sayfadaki Twitter kullanıcı adı o an giriş yaptığınız hesap olarak belirlenmektedir. Hangi hesabın onaylanmasını istiyorsanız forma o hesapla giriş yapmanbız gerekmektedir.Bir marka, firma veya kuruluş için başvuruyorsanız alttaki onay kutusunu işaretledikten sonra “Next” butonu ile devam edebilirsiniz.

Sonraki aşamada varsa Twitter hesabınızda başvuru için eksik olan şeyler sıralanır ve bunları tamamlamanız istenir. Eksiklerinizi tamamladıktan sonraki aşamadaki kutuya neden onaylı hesap almanız gerektiğini açıklayın. Kişiler için tanınırlığınızı ve etkinliğinizi açıklayın. Şirketler ve firmalar da aynı şekilde etkinliklerini açıklayabilirler. Son olarak başvurunuzu onaylayın ve gönderin. Hesabınızın onaylanıp onaylanmadığını Twitter e-posta yoluyla bildirecek.


Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır


Facebook‘ta popüler kullanıcılar ve sayfalar için mavi tik özelliği bulunmaktadır. Ancak bu özellik sadece doğrulanmış sayfalar için kullanılabiliyor. Eğer siz de yeterince tanınmış bir kişi olduğunuzu düşünüyorsanız Facebook mavi tik başvurusu yapabilirsiniz.


Facebook Profil Mavi Tik Yapma
Öncelikle kullanıcı hesapları için doğrulanmış hesap konusuna değinecek olursak bu işlemin sayfalardan çok farklı olmadığını belirtmemizde fayda var. Öncelikle profilinizin herkese açık olduğundan ve diğer kullanıcılar tarafından takip edilebilir olduğundan emin olun.

Facebook Sayfa Doğrulama Talebi
Gerekli işlemlerin ardından Facebook sayfa doğrulama talebi formunu kullanarak başvuru yapabilirsiniz. Talep oluşturmak oldukça kolaydır. Facebook sayfa doğrulama formuna profiller için kimlik resmini, sayfalar için şirkete ait bir belgeyi ekleyerek bir cümleyle hesabınızın neden doğrulanması gerektiğini açıklamanızın ardından Facebook değerlendirme işlemine başlayacaktır.

Facebook tarafından belirlenen temel gereklilikler şunlardır;

Bir kapak fotoğrafı
Bir profil fotoğrafı
Facebook’un kurallarına uyan bir ad
Hesapta paylaşılmış içerikler
Hesabınızda bunlar yoksa otomatik olarak talebiniz reddedilecektir. Facebook mavi tik ve hesap onaylatma işlemi başvurularının kabul edilme garantisi yoktur. Talebiniz reddedilirse 30 gün sonra yeniden başvurabilirsiniz.

Top