X
X

İnstagram 90 Saniyelik Reels Özelliği

Anasayfa Haberiniz Olsun. İnstagram 90 Saniyelik Reels Özelliği90 Saniyelik Reels Geliyor: Instagram'a Gelecek En Yeni Özellikler Açıklandı

Instagram, platforma ekleyeceği bazı yeni özellikleri duyurdu. Bu kez daha çok Reels videolara odaklanan geliştiriciler, kullanıcı deneyimini eğlenceli bir hale getirirken, içerik üreticilerin işlerini kolaylaştıracak.

Sosyal medya platformu Instagram, geçtiğimiz haftalarda birçok yeni özelliğe kavuşmuştu. Mesajlaşma deneyimini iyileştiren, hikâye beğenme ve kronolojik sıralama özelliklerini kullanıma sunan platform, bugünse getireceği yeni özelliklerle gündeme geldi.

Instagram tarafından paylaşılan resmi bir blog gönderisine baktığımızda, geliştiricilerin özellikle de Reels videolarına odaklandıklarını görüyoruz. Öyle ki Reels videolar artık daha uzun süreli olacak. Ayrıca kullanıcılara gelişmiş bir ses efekti koleksiyonu sunulacak. Ayrıca hikaye paylaşımlarında kullanılan etkileşimli çıkartmalar, artık Reels videolarında da kullanılabilecek. Gelin Instagram'a gelecek yeni özelliklere daha yakından bakalım.

Reels video süresi 90 saniyeye çıkıyor

Instagram'a Reels yüklemek isteyen kullanıcılar, bugüne kadar en fazla 60 saniyelik videolar çekebiliyorlardı. Yeni güncelleme ile bu süre 90 saniyeye çıkarılacak. Instagram'ın en güçlü rakibi TikTok'ta video süresinin 10 dakika olduğunu düşündüğümüzde Instagram'daki Reels süresinin hala kısa olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Instagram, platformu özünden çok da koparmamaya çalışıyor gibi görünüyor.
ABONE OL

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

Telefon
WhatsApp
Instagram