YENİ NESİL PAZARLAMA

Anasayfa / Haber ve Duyurular / YENİ NESİL PAZARLAMA

Günümüzde gelişen teknolojik beklentilerle birlikte pazarlama teknik ve stratejileri de değişim göstermektedir.
- Daha fazla görünür olma ihtiyacı
-Daha fazla müşteriye ulaşma ihtiyacı 
-Gelecekte müşterilerin daha entegre deneyim talep edecek olması sebepleriyle Dijital Pazarlama Tekniklerinde ilerlemeler yaşanacak.
1.Yapay zeka;
Yapay zeka insan gibi çalışıp tepki veren akıllı makinelerin yaratılmasını vurgulayan bir bilgisayar bilimi alanını ifade eder.Yapay zeka ve davranışsal pazarlama 2018 de pazarlama platformları,müşteri profili oluşturmak için site kullanımı,tarama kalıpları,arama geçmişi ve içerik tercihleri gibi bilgileri toplar ve saklardı.Bir sonra atılacak yeni adımın daha heyecan verici olması bekleniyor.
Pazarlamacılar, Intercom ve Drift gibi araçlar sayesinde potansiyel müşterilerle iletişim kurmak için yapay zekaya dayalı canlı sohbet araçları kullanabilirler.Bu teknoloji gelişmeye devam ettikçe,daha fazla markanın yapay zekayı kullanması,canlı sohbetten faydalanarak web sitesi ziyaretçilerine daha iyi hizmet sunması demektir.
2.Ses ile Pazarlama;
GoogLe mobil sorgulamaların %20sinin sesli arama yöntemiyle yapıldığını söyler.
Kullanıcılar Alexa,Siri v.b kullanım şekli sesli olan arama seçeneklerini kullandıkça bu reklam artmaya devam edecek.
Pazarlama profesyonelleri geleneksel olmayan mecra ve alanlarda yapılacak reklamlar için şimdiden içerik hazırlamaya başladılar.
4.Müşteri Yolculuğu;
Müşterinin satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce izlediği yol anlamına gelir.Müşteri bir ürün hakkında bilgi edindikten sonra hemen satın almaya karar vermez.Genellikle müşteri pazarlama da temas noktaları olarak bilinen bir işlemi belirlemeden önce bir kaç kez bir ürüne ya da markaya bakar.
Müşteri yolculuğu bu temas noktaları arasında kendine bir yol bulur.
Veri odaklı PAZARLAMA GÜÇLÜ BİR ARAÇTIR. ancak bu verilerin müşteri yolculuğuna nasıl dönüştüğü, 2019 pazarında çok önemli olacak. Müşterinin ihtiyacını ve beklentilerini bilmek verileri işleyerek müşteriye hitap etmek gerekmektedir. 
 Pazarlama stratejisi yolculuğunda müşteriye dokunacak şekilde tasarlanmalıdır.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın 0(232) 215 08 57

Copyright © 2019. Arcentu Medya Her Hakkı Saklıdır.
Top